Güzeli bedende taşıma : dövme
Güzel olanla kurulan ilişki biçimlerinin her birine sanat denir. Sanatçı da güzel olanı belli materyallerle farklı bir düzleme taşıyan kişidir. Bir ressam güzel bir görüntüyü tabloya, bir şair güzel bir duyguyu sözcüklere taşır. Bu anlamda, dövmeci, güzel olanı bedene taşıyan dövme sanatçısının, dövme de, güzel olanın bedende taşınmasını amaçlayan sanatsal bir ilişkinin adıdır.

Diğer birçok sanatın aksine kalıcı dövme, dolaylı değil…
Dövme Fiyatlandırma
Dövme fiyatları, dövmenin şekline, ebadına ve dövme sanatçısının profesyonelliğine göre değişir. Küçük bir dövmenin yapılması 15 dakika sürerken, sırtı ya da omuzu kaplayan büyük bir dövmenin yapılması saatler veya seanslar sürebilir. Bu nedenle fiyatlandırmayı dövme uygulmasını yapacak olan sanatçı ile yüz yüze konuşmak en sağlıklı seçenektir.
 
İslam’da Dövme Günah mı?
İslam dinince dövmenin haram, günah olduğunu ya da dövme yaptıran kişinin abdesti olmayacağını söylerler. Dövmenin abdest konusunda bir sorun yaratmayacağını çok net bir şekilde söyleyebiliriz. Çünkü dövme vücudun dışına değil, derinin içine yapıldığından, abdeste, gusüle ve ibadete engel olmaz. Abdestte ve gusülde farz olan, derinin dışını temizlemektir. Bu konuda Prof. Dr. Süleyman Ateş’in Vatan Gazetesi’ndeki bir yazısında " Dövme Kuran'da geçmiyor. Bunun günah olup…
Dövme Sildirme Lazerler kısa atımlı yoğunlaştırılmış ve belli bir bölgeye dağılmadan odaklanmış olan ışık enerjisi üretirler. Bu ışık derinin üst katmanlarına zarar vermeden geçer ve dövmeyi oluşturan pigmentler tarafından absorbe edilir. Lazer enerjisi dövme pigmentlerinin küçük parçacıklara ayrılmasını sağlar. Bu küçük parçacıklar daha sonra vücudun savunma sistemi tarafından yok edilir. Lazerle dövme silme işleminde kullanılan cihazlar dövme pigmentleri tarafından en iyi emilebilecek dalga boyunda lazer ışınları üretir. Örneğin siyah renkli…
Geçmişten günümüze kadar bir şeyleri sembolize etmek için ( güç, onur, asalet, belli bir toplum içerisindeki statüsünü göstermek, dayanıklılık vb. ) bu özellikleri taşıyan canlıların ya da fantastik yaratıkların veya nesnelerin resimleri kullanılmış ve bu özellikler ifade edilmiştir. Vücudunuzda taşımak istediğiniz dövme anlamları, tattoo anlamları önemlidir.Genelde dövme yapımında resmedilen çoğu figürlerin “özellikle hayvanlar”  iyi tarafları anlam olarak temel alınmış ve yapılmıştır. Yapılmaya da devam etmektedir. Dövme olarak tercih edilen canlı…
Kişisel değişimin muhteşem gücünü göstermenin güzel bir yoludur. Bir dövme tarzı olarak kelebek dövmesi oldukça popüler olmuştur. Kelebek enerjisi ile denge, dönüşüm ve zarafetle bağdaştırılır. 
Kartal dövmesi güç, özgürlük ve aydınlanmayı ifade etmektedir.
Doğan dövmesi acımasızlığı, görkemi, korkunç çığlıkları ve güçlü pençeleri ile dürüstlük ve zekâyı simgeler.
Baykuş dövmesi meşhur ötüşü ve gece yaşayışıyla görüşün, bilgeliğin ve anlayışın simgesidir.
Büyüye meraklı olanlar arasında yaygındır. Siyah tüyleri ve dik bakışı oldukça fazla dövme motifinde bulunur. Kuzgun dövmesi bilinmeyene ve öbür dünyaya yolculuğu simgeler.
Onun alanını paylaşan diğer hayvanlardan daha üstün olması ile tanınır. Ayı ile ilgili dövme desenleri,  gücün, kendini korumanın ve bilgeliğin simgesidir.
Dağ aslanı olarak da bilinen puma uzaklara ulaşan çığlıklarıyla avına korku salar. Puma dövme desenleri liderliğin, sadakatin ve cesaretin simgesidir.
Sessiz, oldukça saf olan bu zarif yaratıklar popüler bir yaban yaşam dövme motifidir. Geyik dövme motifleri barışın, duyarlılığın ve kibarlığın simgesidir.
Kurt dövme desenleri öğretme yeteneğini, sadakati ve işbirliğini simgelemektedir.
Her zıplayışta inanılmaz yol kat edebilen kurbağa uzun yıllar boyunca iyileştirme güçlerine saygı duyulan, barışçıl, değişim ve uyumluluğa saygıyı sembolize eder.
Her zaman akıntıya karşı direnen koi balığı, azmin ve kararlılığın simgesidir. Uzakdoğu’da akıntıya karşı yüzerek konusu geçen efsanevi nehrin kaynağına ulaşan koi fish bir ejderhaya dönüşerek manevi dünya ile maddi dünya arasında gidip geleceğine inanılır.
Kaplumbağa korumanın, iyileştirmenin ve iç bilgeliğin sembolüdür. Sabır, bilgelik, erdem ve uysallığı ifade eder.
Balina insanlığı zekâsı ve sosyal doğasıyla büyülemiştir. Bir balinanın ruhu sizin koruyucunuz olduğunda bu uyumun, iletişimin ve zekânın alametidir.
Binlerce yıl önce ilk olarak Mısırlılar tarafından evcilleştirilen kedi, dünyanın dört bir yanında birçok insanın kalbinde ve evinde kendine yer bulmuştur. Kedi dövmeleri özgürlük, çabuk iyileşme ve düşünce özgürlüğünün ifadesi olarak bilinir.
Doğasına uygun olarak köpek, sadakatin ve dostluğun sembolüdür. Birçok insan dövme motifi olarak kendi aile köpeklerinin resimlerini vücutlarına yaptırmaktadırlar.
Çağlar boyunca insanlığın en yakın dostları olmayı seçmiş olan atlar insanoğlunu her zaman büyülemiştir. At dövme desenleri özgürlüğü, kuvveti ve hareketi sembolize eder.
Bu güzel, renkli kuşlar inanılmaz dövme motifi oluştururlar. Koruyucu olarak papağan bize, iletişim, aydınlanma, yükselme ve güzelliği ifade eder.
Ormanın kralı aslan gücü, gururu, liderliği ve cesareti temsil eder.
Tehlikeden kurtulabilmek için kuyruğunu bırakıp gidebilen kertenkele bize, yaşamı veya olayları oluruna bırakma ve kendini koruma prensiplerini gösterir
Büyük kedilerin içinde en büyüğü olan kaplan, büyük gücün ve iktidarın sembolüdür.
Bu canlılar gizlenme ustalarıdır. Bu yırtıcılar avlanırken gizlenme yeteneklerine güvenirler. Jaguar dövme desenleri gizemi ve çekiciliği ifade eder.
Güçlü bedeni ve ölümcül iğnesiyle tanınan akrep gelecek tehlikelerin veya zor dönüşümlerin habercisidir.
Genelde ejderha dövmesi uzun ömür, bilgelik, sonsuzluk ve dünyalar arasında dolaşabilmeyi simgeler. Dragonun iyileştirici güçleri olduğuna inanılır.
Dövme yaptırmak istedikten sonra, karşımıza çıkan sorulardan ikisi dövme modeli ve dövme için uygun yer seçimidir. Dövmeyi nereye yaptırsam dediğimiz zaman iş ciddileşmiştir ve bu konuda çok hassas davranılması gerekmektedir. Eğer bu konuya gereken hassasiyeti ve önemi vermezsek yaşamımızın herhangi bir döneminde yaptırdığımız dövme ya da dövmelerimiz bize bir sorun olarak geri dönecektir. Peki, ne gibi sorunlar yaşayabiliriz bu konu hakkında? 
Bazen kalabalığın içinde bakışların odağı olmak, bazen iş görüşmelerinde…
Dövmeci Ankara denildiğinde ilk akla gelen sanatçılardan biri olan Hakan Özyakup 1996 senesinde amatör olarak dövme macerasına başlamış olup, 1999 yılında ilk profesyonel stüdyosu olan Tattoo Max ile Antalya ilinde hizmet vermeye başlamıştır. Daha sonra 2010 yılının Ekim ayında Ankara’ya taşınarak Ankara’nın elit semtlerinden biri olan Tunalı Hilmi Caddesi Bestekar Sokakta yeni dövme stüdyosunu açmıştır. Dövmeci Ankara gibi şehirlerde de bu mesleğin başarılı bir…
Antalya Dövme Apollon Tattoo
Antalya'da hizmet veren en iyi dövme ve piercing stüdyolarından biri olan  Apollon Tattoo Antalya Side Dövme Ilıca Mahallesi Sahil (Ilıca) Caddesi No:28C/1 Manavgat Antalya adresinde hizmet vermektedir. Hakan Özyakup tarafından Antalya'da 'da kurulan Apollon Tattoo ve Piercing stüdyosu  güzel olarak algıladıklarınızı bedeninizde taşıyabilmek ve bedeninizi duygularınızla olumlu bir bütün haline dönüştürebilmek için, başvurabileceğiniz bir adres değil,
Antalya Side Apollon Tattoo Dövme Dövmeci Tattoo alanında uzman sanatçımız Hakan Özyakup Ilıca Mahallesi Sahil ( Ilıca ) Caddesi No . 28C / 1 Manavgat Antalya'da 1999 yılından bu yana hizmet vermektedir.
Kalıcı Makyaj

KAŞ, DUDAK VE EYELİNER UYGULAMALARI;
 
Kalıcı makyajın tıbbi adı ’intradermal-mikropigmentasyon’ dur. Bu uygulamayı dövme işlemi ile karıştırmamak 
 
gerekir. Kalıcı makyajda kullanılan cihazlar ve pigmentler, dövme işleminde kullanılanlardan farklıdır, ayrıca 
 
iğneler çok incedir ve kalıcı makyaj işleminde bu özel pigmentler cildin yüzeysel katmanlarına özel tekniklerle 
 
yerleştirilerek doğal ve estetik bir görünüm sağlanır. 
 
Kalıcı makyaj gözlere, kaşlara, dudaklara uygulandığında onları sadece belirginleştirir. Normal…
Hakan Özyakup tarafından 2010 yılının Ekim ayında kurulan  Antalya dövme Apollon Tattoo & Body Piercing Stüdyosu, sanatçının 1996’da amatörce başladığı dövme serüvendeki son mekânıdır. Üç yıllık bir amatörlük dönemi sonrasında 1999’dan itibaren profesyonel olarak dövme sanatını icra etmeye başlayan sanatçı, ilk stüdyosunu Antalya’nın Side Beldesi’nde Tattoo Max ismiyle açmıştır. Bu stüdyoda 11 yıl gibi uzun bir süre boyunca hizmet veren Özyakup, yalnız Türkiye’de değil, Avrupa bazında da ismini duyurmayı…