Güzeli bedende taşıma : dövme
Güzel olanla kurulan ilişki biçimlerinin her birine sanat denir. Sanatçı da güzel olanı belli materyallerle farklı bir düzleme taşıyan kişidir. Bir ressam güzel bir görüntüyü tabloya, bir şair güzel bir duyguyu sözcüklere taşır. Bu anlamda, dövmeci, güzel olanı bedene taşıyan dövme sanatçısının, dövme de, güzel olanın bedende taşınmasını amaçlayan sanatsal bir ilişkinin adıdır.

Diğer birçok sanatın aksine kalıcı dövme, dolaylı değil…
Dövme yaptırmak istedikten sonra, karşımıza çıkan sorulardan ikisi dövme modeli ve dövme için uygun yer seçimidir. Dövmeyi nereye yaptırsam dediğimiz zaman iş ciddileşmiştir ve bu konuda çok hassas davranılması gerekmektedir. Eğer bu konuya gereken hassasiyeti ve önemi vermezsek yaşamımızın herhangi bir döneminde yaptırdığımız dövme ya da dövmelerimiz bize bir sorun olarak geri dönecektir. Peki, ne gibi sorunlar yaşayabiliriz bu konu hakkında? 
Bazen kalabalığın içinde bakışların odağı olmak, bazen iş görüşmelerinde…
Antalya Dövme Apollon Tattoo
Antalya'da hizmet veren en iyi dövme ve piercing stüdyolarından biri olan  Apollon Tattoo Antalya Side Dövme Ilıca Mahallesi Sahil (Ilıca) Caddesi No:28C/1 Manavgat Antalya adresinde hizmet vermektedir. Hakan Özyakup tarafından Antalya'da 'da kurulan Apollon Tattoo ve Piercing stüdyosu  güzel olarak algıladıklarınızı bedeninizde taşıyabilmek ve bedeninizi duygularınızla olumlu bir bütün haline dönüştürebilmek için, başvurabileceğiniz bir adres değil,
Piercing
Piercing, vücudun belirli bir bölümünü bir mücevher ya da takı takmak için delme ya da kesme işlemidir. Her ne kadar piercing uygulamalarının tarihi çok net olmasa da, eski çağlardan bu yana dünyanın çeşitli yerlerinde her iki cinse ait insanlar tarafından kullanıldığı bilinmektedir.Tarihi belgeler ve mezar kalıntıları incelendiğinde özellikle dudak ve kaş piercinglerinin geçmişte oldukça yaygın bir şekilde uygulandığı anlaşılmaktadır.Burun piercinginin tarihi M.Ö.1500'lere kadar uzanırken, dudak ve dil piercinglerinin
Piercing Uygulaması
Piercing uygulamalarında çeşitli metaller kullanılmaktadır ancak kullanılan metallerin alerji riski taşımaması çok önemlidir.Platin, niyob, titanyum ve tıbbi çelik en çok kullanılan metallerdir.İlk kez yapılan piercing uygulamalarında ise alerjik riskleri nedeniyle asla altın ya da gerçek çelik kullanılmamalıdır.
Piercing Bakımı
İyileşme süreci ve bakım
Saygın ve sorumluluğunu bilen bir piercing stüdyosu müşterilerine yazılı ve sözlü olarak bakım önerilerinde bulunmalıdır.Piercing uygulamasının iyileşme süreci 3 aşamalıdır :
1.     İltihaplı ve yangılı dönem: Bu dönemde yara açıktır.Kanama,iltihap ve hassasiyet beklenen reaksiyonlardır.
2.     Gelişme ve bölünme( prolifeatif) dönemi: Bu dönemde vücut iyileşme için hücre ve protein üretir.Bu dönem haftalar,aylar hatta 1 yıldan fazla sürebilir.
3.     Olgunlaşma…
Hakan Özyakup tarafından 2010 yılının Ekim ayında kurulan  Antalya dövme Apollon Tattoo & Body Piercing Stüdyosu, sanatçının 1996’da amatörce başladığı dövme serüvendeki son mekânıdır. Üç yıllık bir amatörlük dönemi sonrasında 1999’dan itibaren profesyonel olarak dövme sanatını icra etmeye başlayan sanatçı, ilk stüdyosunu Antalya’nın Side Beldesi’nde Tattoo Max ismiyle açmıştır. Bu stüdyoda 11 yıl gibi uzun bir süre boyunca hizmet veren Özyakup, yalnız Türkiye’de değil, Avrupa bazında da ismini duyurmayı…