Güzeli bedende taşıma : dövme
Güzel olanla kurulan ilişki biçimlerinin her birine sanat denir. Sanatçı da güzel olanı belli materyallerle farklı bir düzleme taşıyan kişidir. Bir ressam güzel bir görüntüyü tabloya, bir şair güzel bir duyguyu sözcüklere taşır. Bu anlamda, dövmeci, güzel olanı bedene taşıyan dövme sanatçısının, dövme de, güzel olanın bedende taşınmasını amaçlayan sanatsal bir ilişkinin adıdır.

Diğer birçok sanatın aksine kalıcı dövme, dolaylı değil…
Dövme Fiyatlandırma
Dövme fiyatları, dövmenin şekline, ebadına ve dövme sanatçısının profesyonelliğine göre değişir. Küçük bir dövmenin yapılması 15 dakika sürerken, sırtı ya da omuzu kaplayan büyük bir dövmenin yapılması saatler veya seanslar sürebilir. Bu nedenle fiyatlandırmayı dövme uygulmasını yapacak olan sanatçı ile yüz yüze konuşmak en sağlıklı seçenektir.
 
Dövmeci Ankara denildiğinde ilk akla gelen sanatçılardan biri olan Hakan Özyakup 1996 senesinde amatör olarak dövme macerasına başlamış olup, 1999 yılında ilk profesyonel stüdyosu olan Tattoo Max ile Antalya ilinde hizmet vermeye başlamıştır. Daha sonra 2010 yılının Ekim ayında Ankara’ya taşınarak Ankara’nın elit semtlerinden biri olan Tunalı Hilmi Caddesi Bestekar Sokakta yeni dövme stüdyosunu açmıştır. Dövmeci Ankara gibi şehirlerde de bu mesleğin başarılı bir…
Antalya Side Apollon Tattoo Dövme Dövmeci Tattoo alanında uzman sanatçımız Hakan Özyakup Ilıca Mahallesi Sahil ( Ilıca ) Caddesi No . 28C / 1 Manavgat Antalya'da 1999 yılından bu yana hizmet vermektedir.
Sterilizasyon ve Hijyen
Dövme uygulamasında en önemli konu dezenfeksiyon ve hijyendir. Eğer olması gereken dezenfeksiyon sağlanmazsa çeşitli enfeksiyonlar yaşanabilir. Bu konuda dövme sanatçısının hassasiyeti en önemli konudur. Dezenfeksiyon kurallarına dikkat edilerek yapılmış bir dövmede enfeksiyon oluşması neredeyse imkansızdır. Ve kesinlikle sağlık sorunları yaratmaz. Tam hijyen için sanatçı müşterisini şablon için hazırlamadan önce ellerini mutlaka yıkamalıdır. Tek kullanımlık eldivenler kullanılmalıdır. Eldivenler dövmenin her aşamasında değiştirilmelidir.
1 - Kullanılacak aletler…
Dövme Sonrası Bakım
Yapılan yer ve desenin büyüklüğüne göre bakım; dövmeyi yaptıran kişiye göre farklılık gösterir. Ancak bunun dışında standartlaşmış ve göz ardı edilmemesi gereken bakım kuralları aşağıda yazılmıştır.
Bazı sanatçılar dövme yapılan alanı ilk 24 saat boyunca sararlar. Bazıları ise 2 saatlik geçici bir bandaj uygularlar. Birçok sanatçı ilk iki hafta sıcak su ve havuz suyu temasından kaçınılmasını önerir. Bunun nedeni dövme mürekkebinin renginin solmasını ve enfeksiyon…
Hakan Özyakup tarafından 2010 yılının Ekim ayında kurulan  Antalya dövme Apollon Tattoo & Body Piercing Stüdyosu, sanatçının 1996’da amatörce başladığı dövme serüvendeki son mekânıdır. Üç yıllık bir amatörlük dönemi sonrasında 1999’dan itibaren profesyonel olarak dövme sanatını icra etmeye başlayan sanatçı, ilk stüdyosunu Antalya’nın Side Beldesi’nde Tattoo Max ismiyle açmıştır. Bu stüdyoda 11 yıl gibi uzun bir süre boyunca hizmet veren Özyakup, yalnız Türkiye’de değil, Avrupa bazında da ismini duyurmayı…